Parlamentní listy: Média spekulují, že schůzka Trumpa a Kima by se mohla uskutečnit v Praze

WASHINGTON – PRAHA | Pomalu a jistě se blíží historické politické jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, které je plánováno na květen či červen, informují ParlamentniListy.cz.

DJT a Kim

Zatím ale není zcela jasné, kde přesně by se mělo uskutečnit. Mezi devíti vybranými místy je město Praha, uvedla agentura Bloomberg ve zprávě odvolávající se na nejmenovanou osobu blízkou rozhovorům Trumpa s japonským premiérem Šinzó Abem na Floridě, píše zmíněný český web.

Prezident Trump tam v úterý prohlásil, že v úvahu připadá pět míst, konkrétní však nebyl. ČTK informovala, že Pražský hrad odmítl komentovat informaci americké agentury Bloomberg, podle které by Praha mohla jako jedno z možných míst summitu připadat v úvahu, protože velvyslancem KLDR v České republice je Kimův strýc Kim Pchjong-il. „Nebudu tuto zprávu jakkoli komentovat,“ řekl ČTK muvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Čtyřiašedesátiletý ambasador Kim Pchjong-il se od nástupu do funkce velvyslance v ČR v roce 2015 údajně příliš na veřejnosti nevyskytuje a jen málokterý jiný šéf diplomatické mise v Praze se s ním setkal.

Novináři se prý „docela brzy“ dozvědí, kdy a kde se summit uskuteční. Agentura pak jako další možná místa setkání uvádí například Oslo, Helsinky, Stockholm, Ženevu, Varšavu, Ulánbátar, Bangkok a Singapur. V úvahu prý naopak nepřicházejí Peking, Pchjongjang, Soul nebo Pchanmundžom. Dále se objevují spekulace, že to v Evropě určitě nebude, jelikož by Kimovo letadlo do Evropy nezvládlo doletět.

loading...
loading...
Reklama:
loading...