Co na to Babiš? Komunisté chtějí jednat o vládě a ne jen tupě jí podporovat

KSČM cítí příležitost, že by se mohla dostat výš a podílet se na jednání o vládě. Lídr komunistů Vojtěch Filip vzkázal premiéru v demisi Andreji Babišovi (ANO), že pokud má případná budoucí vláda ANO a ČSSD počítat s podporou KSČM, musí komunisty pozvat k jednacímu stolu, informují ParlamentniListy.cz.

soudruh Vojtěch Filip a soudružka Kateřina Konečná | reprofoto: youtube.com

StBák Andy Babiš již včera informoval soudruha Filipa o nabídce pro ČSSD na vládní spolupráci. „Bez nás jednání zkrachuje,“ domnívá se Filip a dodává, že ANO a ČSSD zkrátka nemají dohromady 101 poslanců.

Komunisté podle jeho slov chtějí také zasahovat do jednání o vládní sestavě. Třístranné rozhovory by podle něj měly začít příští týden. ČSSD je však vázána Bohumínským usnesením z 90. let minulého století, které socanům zakazuje jakoukoliv spolupráci na vládní úrovni. Jak se s tím socky vypořádají?

Jak soudruh Filip dodal, ke konkrétním jménům se strana vyjádří až na jednání. Kritikou však nešetří vůči ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, ministryni obrany Karle Šlechtové a šéfovi diplomacie Martinu Stropnickému. Ovšem dnes si komunisté volí nové vedení a na předsedkyni kandiduje soudružka Konečná, které také naznačovala, že by strana měla být velmi aktivní v rámci možné spolupráce ANO, ČSSD a KSČM.

loading...
Reklama:
loading...