Vlastenci spustili velkou akci na hranicích. Vetřelci byli zalezení jako krysy v dírách

PAŘÍŽ | Vlastenecká skupina Generace Identity (GI) v rámci svého programu „Defend Europe“ chrání Evropu před přílivem migrantů. Loni se soustředili na moře, tentokrát se pustili do ochrany pozemní hranice. Jak uvádějí, žádný migrant se ani neodvážil projít přes hranice mezi Itálií a Francií. O ochraně hranic, které přiměla po nevoli francouzskou vládu jednat informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Génération Identitaire

Asi 80 až 100 vlastenců GI z celé Evropy se zúčastnilo dvoudenní akce, při kterém skupina nasadila do terénu helikoptéry a drony, kdy takto vytvořila symbolický hraniční kontrolní bod na horském průsmyku Col de l’Echelle ve francouzských Alpách. O jejich aktivitě informoval francouzský deník Le Monde.

„Skupina tvrdila, že kvůli její sobotní činnosti se žádný migrující neodvážil projít přes horský průchod z Itálie do Francie. Akce vyvolala bouřlivé reakce ze strany médií, levicových aktivistů i francouzského ministra vnitra, který ji označil za nepřijatelnou,“ píše slovenský deník o zločinecké reakci levicové špíny a ministerského zmrda.

„V důsledku našich akcí se francouzské ministerstvo vnitra nyní zavázalo poslat bezpečnostní síly na francouzsko-italskou hranici, aby zajistilo, že bude zajištěna proti jakýmkoli nelegálním migrantům, kteří se ji pokusí překročit,“ uvedla GI s tím, že právě to byl její cíl. Akci označili jako za vítěznou.