Ruská vojenská policie střeží předměstí Damašku celodenně

DAMAŠEK | Útvary ruské vojenské policie společně se syrskými bezpečnostními orgány hlídají území Východního Qalamunu v předměstí Damašku, uvádí korespondent Sputniku. Součástí Východního Qalamunu jsou tři města — Al-Dumajr, Džajrud a Ruhejba. Před tím tuto oblast kontrolovalo devět islamistických teroristických organizací, včetně Džaiš al-Islam. Vládní vojska definitivně osvobodila toto území od islamistů 25. dubna.

Příslušník ruské Vojenské policie s syrskými dětmi na předměstí Damašku | reprofoto: Sputnik

Vojenští policisté 24 hodin denně hlídají tato města, chrání nemocnice, školy a státní zařízení. Ve Východním Qalamunu pracuje také speciální stavební technika, která odstraňuje sutiny, píše Sputnik.

Území Východního Qalamunu již předtím opustilo 5,5 tisíce ozbrojenců společně se svými rodinami. Přitom teroristé odevzdali velkou partii obrněné techniky (tanky a bojová vozidla), minomety, střelivo a amatérské miny.

Na briefingu náčelník ruského Centra pro příměří znepřátelených stran v Sýrii generálmajor Jurij Jevtušenko uvedl, že ve Východním Qalamunu pokračuje práce na normalizaci situace.

Reklama: