Generace identity odsoudila útoky na Sýrii. Ruce pryč od Sýrie

PRAHA | Považujeme za hrozbu pro křehký světový mír jakýkoliv akt agrese bez mandátu OSN a žádáme o dodržování mezinárodního práva, stojí v počátku prohlášení Generace identity (GI) odsuzující poslední útoky Spojených států (SS), Francie a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska na svrchovanou Syrskou arabskou republiku.

reprodukované foto: Youtube (Generace Identity)

Dále Identitáři uvádějí, že obvinění z užití chemických zbraní legitimním syrským režimem považují za současné vítězné vlny syrské armády za zcela kontraproduktivní, nelogické a velmi nepravděpodobné. „Generace Identity nesouhlasí s vykonáváním trestů, které probíhají bez řádného vyšetřovaní a soudu. Žádáme dodržování základního principu civilizovaného světa; o presumpci neviny,“ odsoudili tzv. hon na čarodějnice a porušení jakéhokoliv právního principu ze strany agresorů v čele s SS.

„Zároveň žádáme představitele nejvyššího exekutivního úřadu ve státě, premiéra Andrej Babiš, o přehodnocení vládního stanoviska k aktu agrese na Sýrii. Premiér Babiš sám čelí obvinění a je na něj, alespoň námi, stále nahlíženo jako na nevinného, dokud nebude prokázán opak,“ srovnávají obviněného premiéra v demisi Babiše se situací obviněné Sýrie – Babiš taky není ve vězení, ale bez důvěry vládne.

„V případě, že předseda vlády trvá na svých výrocích o trestání na základě pouhého obvinění, žádáme ho, aby neprodleně složil funkci a dostál svým výrokům,“ vyzvali představitelé GI Babiše na základě logiky, kterou prezentuje sám Babiš. Je to jen pokrytec, slouha, figurka, či panák?

Své prohlášení čeští Identitáři uzavírají slovy: „Očekáváme od naší vlády ostré odsouzení noční agrese, která bude reflektovat skutečné zájmy suverénního státu a jejích občanů a udělá všechny diplomatické kroky, které budou deklarovat, že mezinárodní mír, právo a svrchovanost suverénního státu jsou nadřazeny aliančním smlouvám a mocenským zájmům cizích zemí.“

Stanovisko Generace Identity k raketovým útokům na Sýrii z dubna 2018

Reklama: