Jsou rukojmí? Byli Skripalovi uneseni britskou vládou?

MOSKVA | Odmítnutí schůzky se Skripalovými se dá pokládat za únos, míní ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Viktorovič Lavrov. Londýnské neumožnění schůzky zaměstnanců konzulátu s bývalým příslušníkem GRU Sergejem Skripalem a jeho dcerou Julií se dá považovat za únos, prohlásil ruský ministr zahraničí v interview pro italský časopis Panorama, ze kterého cituje světová agentura Sputnik.

Byli Skripalovi Brity uneseni a drží je jako rukojmí?

„Chování britských úřadů vyvolává mnoho otázek. Zejména je zamlčována informace o činnosti tajné laboratoře v Porton Down nedaleko Salisbury. Samotní postižení byli schováni britskými tajnými službami,“ řekl ministr.

„Ruskou stranu znepokojuje především zdraví a postavení Skriplových, které Angličané zatáhli do této provokace,“ poznamenal Lavrov, Sergej Viktorovič.

„Odmítnutí britských úřadů o poskytnutí schůzky s konzulárními zaměstnanci poskytuje důvod, aby to celé bylo považováno za únos nebo záměrnou izolaci. Je to naprosto nepřijatelné,“ řekl ministr.

Londýn podle jeho výroku nahrazuje profesionální práci expertů v rámci příslušných mezinárodních mechanismů planými prohlášeními a megafonovou diplomacií.