Dohnali jsme Západ: Policie přehlíží mu-slimácké násilí a jejich kritiky pronásleduje

V posledních letech jsme se zděšením sledovali zprávy ze zemí bývalého Západu, kde policie podniká noční razie do domu důchodkyně, která sdílela protiimigrantský vtip na Facebooku a kde ta stejná policie odmítá zasahovat v případech únosů, znásilnění, pokusů o vraždy a podobně. A teď s ještě větším zděšením zjišťujeme, že přesně totéž se odehrává v českém prostředí.

Petr Hampl

Už tu máme trestní stíhání důchodce, který rozeslal e-mail o tom, že Jiří Drahoš podporuje masivní islámskou imigraci, což je mimochodem pravda. Martin Konvička je už třetím rokem stíhán za to, že říká pravdu o podstatě islámu. A když do Prahy přijede islamistické komando a terorizuje místní obyvatele, policie je volně nechá řádit. A když už nezbude, než pachatele pokusu o vraždu zatknout, řeší se vlastně jenom jediné – jak je v tichosti propustit se symbolickými tresty, aniž to vyvolá hněv veřejnosti.

Není to dlouho, co byl osvobozen afghánský imigrant, přestože se prokazatelně dopustil znásilnění sestry na Bulovce. Kdyby byl pachatelem Čech, bylo by to nemyslitelné. O něco později se jiný afghánský azylant pokusil podříznout muže, který se zastal obtěžované ženy v Brně. Ministerstvo vnitra tehdy dokonce lhalo, tvrdilo, že nejde o azylanta, pak se pravda stejně provalila. Co je ale ještě horší, že případ jde opět do ztracena. A je příliš mnoho náznaků, že jde jenom o špičku ledovce.

Světovými médii prošla zpráva o tom, že skupina Arabů v Praze kolektivně znásilnila irskou učitelku, a než dozněla ozvěna, je tu další zpráva o arabském násilí v Praze. Pověst zcela bezpečné země, která byla ekonomicky tak významná, se může velmi snadno rozpadnout. Navíc takové zprávy přitáhnou další muslimské násilníky, protože vidí, že je tady ráj, kde si mohou dovolit téměř cokoliv a kde nenarazí na odpor. Bude tedy přibývat džihádistů a ubývat slušných turistů a obchodních partnerů. Obávám se ale, že nikdo ze současné vlády ani opozice není schopen se něčím tak složitým zabývat.

Připomenu jenom jeden aspekt. A sice ten, že česká policie a justice jsou připraveny na řešení běžné kriminality, ale nikoliv na civilizační válku. Když v Praze začne řádit džihádistické komando, žádný místní policista se mu nedokáže postavit na odpor. Mohl by přivolat speciální jednotku, ale tím by se vystavil obrovskému riziku. Stačí připomenout nedávný případ, kdy hodonínský místostarosta potkal ve svém městě podezřele vypadajícího cizince a vyzval městskou policii, aby zjistila, o koho jde. Policisté tedy cizince legitimovali, ukázalo se, že vše je v pořádku, policisté zdvořile poděkovali a normální člověk by situaci pokládal za vyřešenou.

Jenže aktivisté a velká média vzápětí spustili kampaň proti místostarostovi. Prý je xenofob, fašista, rasista a já nevím, co všechno. Několik týdnů byl vláčen médii, urážen a ponižován. Vzniká tak atmosféra, kdy nebílého cizince nemůžete ani legitimovat, natož povolat posily. Nemůžeme se pak divit, že policisté se bojí přivolat speciální jednotku a raději se komandu klidí z cesty. Ano, kdyby džihádisté třeba spustili palbu, bylo by možné jednat rázně. Ale pokud v uvozovkách pouze chodí po Praze a napadají občany, je policie bezmocná. A oni to moc dobře vědí.

Aktivisté neziskovek a další příslušníci takzvané kavárny doslova zaplavili sociální sítě zprávami o tom, že jediným problémem je údajně rasismus Čechů, že číšník měl povinnost respektovat kulturní odlišnosti muslimů a že si ten útok zasloužil. Pokud by čeští policisté zasáhli, téměř jistě by mohli počítat s peticemi, demonstracemi, osobními útoky, útoky na své rodiny… I kdyby se za ně policejní ředitel nakonec postavil, čekala by je spousta nepříjemností. Nemůžeme se divit, že jednali, jak jednali.


Výtah z rozhovoru

Reklama: