SS zastavily financování trollů vyrábějící propagandu v Sýrii známých jako Bílé přílby

WASHINGTON – DAMAŠEK – MOSKVA | Ministerstvo zahraničí Spojených států (SS) zablokovalo financování organizace tak zvaných Bílých přileb působících v Sýrii, oznámila CBS. Podle informace televizní stanice činí podíl SS na financování této organizace asi jednu třetinu rozpočtu skupiny, kterou obviňují z informační války proti Damašku.

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě | foto: Sputnik (AFP – Abdulmonam Eassa)

Americká televize podotýká, že podpora byla zastavena „v posledních týdnech“ a že se „reviduje“. CBS s odvoláním na diplomatické zdroje oznámila, že blízkovýchodní rada Ministerstva zahraničí SS měla dostat do 15. dubna od Bílého domu potvrzení, že bude financování Bílých přileb pokračovat a v konečném důsledku musel zahraničněpolitický rezort tento proces zastavit. Informaci přinesla také světová zpravodajská agentura Sputnik.

Televizní kanál informuje, že podíl SS na financování organizace je přibližně třetinou rozpočtu organizace, která je obviněna z informační války vůči Damašku. Tím bylo potvrzeno, že Bílé přilby nebyla závislá organizace, ale byli to agenti Spojných států na výrobu propagandy proti legitimní vládě Syrské arabské republiky na straně islámských teroristů, které také Američané v Sýrii financují a všemožně podporují.

Filmy se nelíbily? komentovala pozastavení financování Bílých přileb Marija Vladimirovna Zacharova

Marija Vladimirovna Zacharova


Tisková mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marija Vladimirovna Zacharova komentovala zprávy o pozastavení financování organizace Bílé přilby ze strany amerického Ministerstva zahraničních věcí slovy, že je to prostě fantastická zpráva.

„A pročpak? Prostě se jim ty poslední filmy nelíbily? Jsou možná ještě nějaké příčiny. Upřímně řečeno, chtěli bychom vědět přesně, kolik peněz dostaly Bílé přilby bezprostředně od americké vlády a od vlád jiných států včetně těch, které nedávno zaútočily na Sýrii. Myslím si, že to má zásadní význam pro pochopení toho, jak funguje tento bezvadný fejkový mechanismus,“ řekla tisková mluvčí ruského diplomatického resortu Zacharova, Marija Vladimirovna.

Podle jejích slov oznamují média značné dary, které dostávají Bílé přilby od celé řady angažovaných států, jako jsou SS, Spojené království Velké Británie a Severního Irska a Nizozemí. „Samy ‚přilby‘ prohlašují, že nejsou pod vlivem žádné země. Samozřejmě ne, prostě od nich berou peníze,“ řekla ironicky tisková mluvčí MZV RF. Dodala, že schémata, jak jsou financovány Bílé přilby, jsou prostě velmi vychytralá.

Američané dali ruce pryč, jelikož dnes už celý svět má z Bílých přileb jen legraci

Igor Jevgenějevič Konašenkov | foto: ria.ru


Existuje možnost, že Spojené státy (SS) mohly pozastavit financování Bílých přileb, protože se objevilo velké množství důkazů o provokaci v Dúmě, řekl oficiální představitel Ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Jevgenějevič Konašenkov.

„Není jasné, proč představitelé Spojených států a některých evropských metropolí nechtěli osobně mluvit se svědky provokace Bílých přileb, kteří přijeli do Haagu. Není to právě proto, že vyšla napovrch informace o ukončení financování Bílých přileb? I když dnes, kdy vyšlo na povrch tolik faktů a svědků té odporné provokace, všichni zřejmě už chápou, o co tady jde,“ řekl generálmajor Konašenkov, Igor Jevenějevič.

Co se stalo v Dúmě? Rekapitulace redakce Sputniku:

Před několika týdny Washington obvinil Damašek z chemického útoku na civilisty v Dúmě, aniž by předložil jakýkoli důkaz. Poté Spojené státy a jejich spojenci bez čekání na vyšetřování OPCW zahájili raketový útok na Sýrii.
Damašek a Moskva opakovaně vyzývaly k otevřenému vyšetřování.

Téměř okamžitě se začaly objevovat důkazy ve prospěch verze o inscenaci „chemického útoku“, který uspořádaly Bílé přilby.

Organizace Bílé přilby tvrdí, že chrání mírové obyvatelstvo Sýrie při politické neutralitě a neúčastí na ozbrojených akcích. Na internetu můžete najít videa, kde lidé v bílých přilbách zachraňují děti z trosek.

Nicméně, na dalších videích je vidět, jak organizace Bílé přilby vytvářejí zinscenované videa, ve kterých „oběti“ využívají a diktují jim, co mají dělat.

Navíc syrští novináři předložili řadu materiálů, na kterých jsou „záchranáři“ zachyceni se zbraněmi a ve vojenské uniformě.