Parazit a havloidní hnída Stropnický končí ve vládě i ve Sněmovně. Jako pijavice bude však sát v naše peníze v diplomacii

PRAHA | Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně. V hnutí ANO zůstane. Jednašedesátiletý bývalý velvyslanec v Itálii nebo ve Vatikánu by se rád vrátil do diplomacie. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN). Server Aktuálně.cz minulý týden s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že Stropnický bude velvyslancem v Izraeli, informují ParlamentniListy.cz o vyjádření havloidní špíny pro havloidní mediální stoku Aktuálně.cz.

Martin Stropnický (americká prodejná děvka) | foto: stalo-se.cz

„Na post ve ‚druhé vládě‘ neaspiruji. Sněmovna má pro mě příliš mnoho negativní energie,“ uvedl Stropnický. Prezidentovi Miloši Zemanovi podle svých slov také řekl, že přirozený mu přijde návrat do diplomacie.

Podle vznikající dohody o vytvoření koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD, která má vystřídat nynější kabinet ANO v demisi, by mělo křeslo ministra zahraničí připadnout sociální demokracii. Zeman už letos v dubnu uvedl, že zájmu Stropnického stát se velvyslancem vyhoví.

Zda zamíří na místo velvyslance v Izraeli, Stropnický nepotvrdil. „Není důvod bořit mosty,“ odpověděl na otázku, zda zůstane členem ANO. K setrvání v politice ho přemlouval předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš, řekl Stropnický. Doplnil, že se mu zdá nefér z hnutí vystoupit v době, kdy ANO prožívá složité chvíle kolem sestavování vlády.

Reklama: