Odsouzení marxisty Junckera usnesením výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny

PRAHA | Výbor pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny na svém včerejším jednání přijal návrh usnesení Jana Skopečka z ODS. Poslanec Skopeček o tom informuje na webu ODS.

Jean-Claude Juncker – opilec, zločinec a vyděrač

„Výbor pro evropské záležitosti odmítá účast předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera na oslavách v souvislosti s 200letým výročím narození Karla Marxe. Zvláště vůči východním a středoevropským členským státům EU, které plně nesly tragické důsledky marxistických experimentů, je takový krok předsedy Evropské komise ukázkou naprosté necitlivosti a výsměchu k jejich historii,“ stojí v usnesení Výboru pro evropské záležitosti PSP.

Skopeček dále píše: „Děkuji kolegům i z ostatních poslaneckých klubů, kteří se k návrhu připojili, a umožnili tak jeho přijetí. Usnesení celého sněmovního výboru má nemalou váhu a ukazuje, že přes vzájemné aktuální politické půtky si je více poslanců vědomo škod, které naší zemi marxistické myšlenky přinesly. Předseda Evropské komise Juncker musí vědět, že se nás jeho jednání výrazně dotklo.“

„V následujících dnech zároveň dopisem požádám naší paní eurokomisařku Jourovou, aby se od jednání šéfa Evropské komise v této věci distancovala,“ uzavřel.