Za co bych se já měl omlouvat? Za to, že jsem vlastenec? Vlastenec je pro vás špatné a špinavé slovo? A v čem?

DĚČÍN | „Tak jsem si přečetl, že Honza Hamáček říká, že já jsem se choval nedůstojně jako místopředseda ČSSD, že jsem se hádal s aktivisty. S jakými aktivisty? S těmi, co organizují Majdan? Co jsou přisátí na neziskovky a na státní prachy? S těmi aktivisty, kteří skončili v policejním antonu? Já ne, já jsem neskončil v policejním antonu, já jsem se choval slušně. Já jsem jenom šel na hroby vojáků, kteří osvobodili tuto zemi. Bylo jich 140 000,“ vysvětluje emotivně Foldyna.

Jaroslav Foldyna | foto: skromach.cz

„Jo, že přijeli Noční vlci, ‚kontroverzní motorkářský gang‘… A kdo říká, že jsou kontroverzní? Česká média? Česká televize? Ti novináři, co lžou za prachy, jako když tiskne? A v čem jsou kontroverzní? Že jsou vlastenci, v tom jsou kontroverzní? Aha! A ti vlastenci, co pochodují Litvou, Ukrajinou, s hákenkrajcema na klopě, tito vlastenci vám nevadí? Jiní nacionalisti, kteří jsou nacionalisti, fašisti… Vám nevadí ti noví fašisti, co se tváří a říkají: ‚my jsme antifašisti‘, a s černýma páskama přes držku řežou lidi baseballovýma tyčema? Ti jsou antifašisti, aha,“ pokračuje Foldyna a rozdává direkty vlevo i vpravo. Média, Majdan, Antifa.

„Winston Churchill měl pravdu, když říkal, že fašisti budoucnosti budou sami sebe vydávat za antifašisty. Tak už jsme tady, už jsme v té době? To jsou oni, jo? A já jsem teda ten špatnej, protože jsem se postavil na stranu tradice, historie. Já tady nevzývám Stalina jako masového vraha, já tu jenom jdu položit kytky na hroby vojákům, kterým ten Stalin ve druhé světové válce velel. Byl to Stalin, Roosevelt a Churchill, to jsou vítězové druhé světové války. Josip Broz Tito. To jsou lidé, kteří porazili fašismus. A co vy? Vy se tady schováváte a jste posraní z nějakých neziskovek, které si tady na něco hrají. Z nějakých emigrantů z Ruska, co tady vyvádí. Těm věříte? A já? Já se pro vás mám omlouvat,“ hořce pronáší Foldyna.

„A za co teda? Za co bych se já měl omlouvat? Za to, že jsem vlastenec? Vlastenec je pro vás špatné a špinavé slovo? A v čem? Vy jste zapomněli, odkud jsme, kdo jsme, na svoji historii? My jsme ji prolili krví! 350 000 Čechů za druhé světové války zemřelo. A my, my se budeme stydět dávat kytky. A kontroverzní ruský motorkářský gang. A kohopak znásilnili? Jaké drogy pašovali? Jo, že mají vlastní vlajky? …tak to jo, to je kontroverzní teď v Evropě. Vy byste nejradši, kdybychom přestali mít jakoukoli historii, kdybychom přestali mít své umělce, historiky, filosofy, kdybychom se dívali jen na ty druhé,“ láteřil dál Foldyna.

„Ne, já se dívám na ty vlastní. Jsem levicový sociální demokrat. Držím se tradice a nejsem zaprodanec. To si uvědomte. Jsem připraven se za cokoli omluvit, co udělám špatně. Ale nedělejte takovéhle věci, že se necháte zatlačit do kouta pár uřvanci, kteří jsou tu placení, aby dělali hybridní politiku,“ zakončil svou litanii Jaroslav Foldyna.


Zdroj přepisu: PL