Pirátská špína? Terorista a antisemita Ivan Bartoš je nejen feťák, ale prý i zločinecký dealer drog

PRAHA | Odmítám návrhy Pirátů na legalizaci drog pro rekreační účely, prohlásil předseda politického hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, který je i místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Podle něj hnutí SPD podporuje legalizaci takových látek k léčebným a lékařským účelům.

Extrémista a antisemita Bartoš a Mikulášem Jointem vzadu | reprodukovaná fotografie z žumpy info.cz

„Vzpomínám, jak se mi feťák a předseda Pirátů Ivan Bartoš pokoušel neúspěšně před svědky nabízet drogy. Bylo to po mojí besedě v hotelu Baťov v Otrokovicích ve Zlínském kraji a bylo to moje první setkání s tímto člověkem,“ obvinil Tomio Okamura feťáka a antisemitu Ivana Bartoše z kriminálního činu a to z šíření a distribuce drog.

Nový trestní zákoník rozeznává pět drogových trestných činů:

  • Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy (§ 283)

  • Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu (§ 284)

  • Nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku (§ 285)

  • Výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu (§ 286)

  • Šíření toxikomanie (§ 287)

Tomio Okamura


Okamura dále uvedl, že považuje za naprosto směšné, že tento nyní předseda parlamentní strany o SPD hovoří jako o extremistické straně. „Legalizace drog pro rekreační účely je falešná perspektiva pro mladé lidi a součást neomarxistických plánů na hodnotové zničení dětí a mladé generace,“ varuje místopředseda Poslanecké sněmovny.

Hnutí SPD navrhuje pro mladé lidi jiný program: „Je to podpora jejich vzdělání a sociální podpora mladých rodin, které pracují a chtějí mít děti. SPD navrhuje obnovit novomanželské půjčky a součástí našich komunálních programů bude řešení dostupného bydlení pro mladé rodiny,“ uzavřel Okamura.