Pokud nevznikne vláda ANO a ČSSD, tak Andy Babiš nevyloučil předčasné volby

PRAHA | Andy Babiš uvedl, že pokud se členové ČSSD v referendu vysloví proti vládní spolupráci, jsou ve hře předčasné volby, které by se mohly konat na jaře 2019. Řekl to v pátek po jednání vedení hnutí ANO. Není poprvé, co Babiš variantu předčasných voleb připustil.

Sudruzi Babiš, Filip a Hamáček

„Jednou z možností je pozvat všechny parlamentní strany a zeptat se jich, jestli bychom se nedohodli na volbách příští rok v květnu 2019, kdy budou evropské volby,“ cituje Babiše TASR na svém webu Teraz.sk. Babiš tak na otázku, co by se stalo, kdyby se členové sociální demokracie ve vnitrostranickém referendu vyjádřili proti vládní spolupráci s ANO.

Společnou koalici v pátek jednomyslně schválili poslanci a výbor hnutí ANO. ČSSD by měla o návrhu koaliční smlouvy hlasovat ve vnitrostranickém referendu, které zřejmě vyhlásí v pátek odpoledne.

Ovšem ani tato vláda nemá zajištěnou v Poslanecké sněmovně většinu. ANO požaduje po KSČM toleranci, která má být garantována „toleranční smlouvou,“ kdy tak komunisté budou vládě diktovat, za jakých podmínek jim vysloví důvěru.

Reklama: