Hlavní podezřelý z útoku na konzulát v libyjském Benghází byl unesen do USA

TRIPOLIS | Hlavní podezřelý z krvavého útoku na americký konzulát ve východolibyjském městě Benghází v roce 2012, který si vyžádal životy čtyř Američanů včetně velvyslance je Washingtonu. Mluvčí úřadu americké prokuratury ve Washingtonu DC Bill Miller informoval: „Ahmad Abú Chattala se nachází ve federální vazbě.“ Informuje o únosu porušující mezinárodní právo Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském serveru.

Ahmad Abú Chattala

Ahmad Abú Chattala

Televize CNN a noviny New York Times uvedly, že Abú Chattalu předvedli před federální soud ve Washingtonu z obojživelné lodi amerického námořnictva, na které byl držen od svého zajetí 15. června americkými speciálními silami při zvláštní operaci na předměstí Benghází.

Mluvčí prokuratury se nechtěl vyjádřit k tomu, kde přesně se Abú Chattala nachází, avšak v okolí budovy soudu nedaleko washingtonského Capitolu byly zpřísněny bezpečnostní opatření. Zadržení Abú Chattalu je velkým úspěchem Obamovy administrativy, kterou kritizovali za neschopnost odvrátit útok na americký konzulát v Benghází i za neschopnost chytit jeho pachatelů.

Je s podivem, že zrůda Hussein Obama nechala kriminálně unést jiného kriminálníka, aby jej mohli potrestat, ale zrůdy útočící na ruské velvyslanectví v Kyjevě chválí a financují. Ahmad Abú Chattala má smůlu, že není terorista na výplatní páce CIA, ty Hussein Obama chrání, cvičí a financuje.