Při explozi v Káhiře islamističtí teroristé zavraždili matku s dcerou

KÁHIRA | Dvě bombové nálože, které včera explodovaly v telefonní ústředně na předměstí egyptské Káhiry, si vyžádaly život osmnáctileté dívky a její matky. Informovaly o tom včera egyptské bezpečnostní zdroje, které připomněly, že k incidentu došlo několik dní po tom, co série explozí zasáhla káhirské metro. O islamistickém teroristickém útoku informovala včera Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském serveru Teraz.sk.

zřícená budova ústředny

zřícená budova ústředny

Dvě výbušná zařízení byla uskladněna v budově telefonní ústředny, která je stále ještě ve výstavbě. Oběťmi jsou dcera a manželka strážníka rozestavěné budovy, který bývá v přístavbě u objektu. Rozestavěná budova se po výbuchu částečně zhroutila. V důsledku výbuchu byla poškozena i věž mobilního operátora, takže minimálně dva dny bude bez signálu nejméně asi osm set lidí žijících v okolí.

Podle agentury AP vyšetřovatelé informovali: „Neznámé osoby nastražily dvě bombové nálože v těsné blízkosti třípatrové budovy a aktivovaly na dálku pomocí mobilu.“ Podle bezpečnostních složek jsou z provedení teroristického útoku islamisté ze zakázaného teroristického hnutí Muslimské bratrstvo.