Turci vyhánění izraelského velvyslance ze země; Vyčítají Izraeli, co sami páchají na Kurdech

ANKARA | Ankara přednesla izraelskému velvyslanci v Turecku své přání, aby opustil zemi, sdělil v úterý Sputniku mluvčí tureckého MZV. Turecko prasečí tlamou diktátora Erdogana obvinilo Izrael z terorismus a genocidy vůči Arabům v pásmu Gazy, ač samotné Turecko páchá teroristické akce vůči Kurdům a páchá na jejich populaci genocidu a navíc již začátkem století spáchali holocaust na Arménech, kterým se inspiroval sám Adolf Hitler, který by mohl být Erdoganův duchovním otcem.

Ilustrační snímek

„Izraelský velvyslanec byl informován o tom, že turecký velvyslanec v Tel Avivu byl odvolán ke konzultaci. Bylo mu také předneseno přání, aby se vrátil do své země,“ řekl zdroj agentury.

Jedná se o reakci izraelské armády, která odrážela masivní teroristický útok Arabů na izraelské hranice s pásmem Gazy, kdy teroristé z Gazy chtěli nelegálně překonat hraniční plot.

Teroristické akce, které svolává teroristické uskupení Hamás v tamních mešitách, se konají v pásmu Gazy od pondělí na pozadí 70. výročí založení Izraele a na toto výročí načasovaného přesídlení velvyslanectví Spojených z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Izraelští vojáci zahájili ostrou palbu na teroristy. Podle nejnovějších údajů při srážkách zahynulo 59 teroristů z Gazy a přes 2,7 tisíce mu-slimáckých agresorů bylo zraněno.

loading...
loading...
Reklama:
loading...