Silniční most na ruský Krym zprovozněn. Otevřel jej osobně Vladimir Vladimirovič Putin

TAMAŇ | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin se zúčastnil slavnostního otevření silniční části mostu přes Kerčský průliv. Během úterního otevření silniční části mostu přes Kerčský průliv zdůraznil, že všechno je uděláno kvalitně a v termínu, dokonce o půl roku dříve. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin přejel Krymský most za volantem Kamazu

„Blahopřeji vám! První část, ale to není část, to je první linie, ale asi ta nejdůležitější… Všechno kvalitně, v termínu — dokonce o půl roku dříve. Děkuji vám,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič během otevření silniční části mostu. Také vyjádřil naději, že druhá a třetí části mostu, určené pro vlaky a nákladní automobily, také budou zprovozněny včas.

Následně se Vladimir Vladimirovič Putin projel po mostě v nákladním Kamazu. Prezident Ruské federace za volantem Kamazu přejel most ze strany Krasnodarského kraje až do Kerče za 16 minut.

Dnes již byl most otevřen silniční osobní dopravě. V obou směrech byl zahájen automobilový provoz po Krymském mostu. Ze strany Tamaně odjela dnes ráno kolona automobilů a motocyklů. Jako první jeli přes most místní obyvatelé, stavbaři mostu, veteráni a oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí Ruské federace Marija Vladimirovna Zacharova.

loading...

„Ze strany ruského Krymu provoz zahájili obyvatelé poloostrova. Na příjezdu k mostu v Kerči se shromáždilo před zahájením provozu několik set aut. Kolonu motorkářů vedl známý biker Nočních vlků Alexandr Zaldostanov zvaný Chirurg,“ píše ruská agentura.

Obě kolony, které odjely z Krymu a Kubáně, se brzy střetly v prostřední části mostu — pod obloukem. Podle údajů informačního střediska přes Krymský most během první hodiny projelo více než 600 dopravních prostředků ze strany Krymu a přes 500 ze strany Kubáně.

Most spojil Krym a Krasnodarský kraj. Je nejdelší v Evropě (19 km) a překonal tak slavný most Vasco da Gama v Portugalsku (17,2 km). Automobilový provoz na něm bude zahájen 16. května. Bude to o půl roku dříve, než se původně plánovalo.

loading...
Reklama:
loading...