Piďovi Kalouskovi praskne cévka a Němcová se rozdojí: Západ potřebuje Rusko, prohlásil jejich miláček Dalajláma

DRAHAMSALA | Tibetský duchovní vůdce Dalajláma zpochybnil možnost třetí světové války a prohlásil, že Západ potřebuje Rusko. Duchovní vůdce tibetského buddhismu to řekl v interview pro Sputnik. „Myslím si, že ne,“ odpověděl Dalajláma na otázku, jestli je možná třetí světová válka v souvislosti s růstem geopolitického napětí ve světě, mj. mezi Ruskem a Spojenými státy.

Tibetský duchovní vůdce Dalajláma

„Rusko potřebuje západní svět a Ameriku, potřebuje jejich technologie, a Západ potřebuje Rusko, protože to má obrovské přírodní zdroje… Pro celé lidstvo je mimořádně nutné, aby země Východu a Západu žili ve vzájemné úctě. Rusko má unikátní zeměpisnou polohu a hraje velmi závažnou úlohu mostu mezi Východem a Západem,“ dodal Dalajláma.

Podotkl rovněž, že v současném světě všech těch sedm miliard lidí je na sobě závislých. Dále dodal, že v případě jaderné války zahyne na planetě všechno živé, a proto se dnes musíme opírat o zdravý rozum a široké a nepředpojaté myšlení.

Skutečnými příčinami všech problémů jsou podle jeho slov hněv, prudký pocit konkurence a egocentrismus. Proto dnes uvaluje zvláště velkou odpovědnost za mírovou budoucnost na vědu a vzdělání, které mají vzdělávat a poučovat obyvatelstvo.

Ovšem je to možné, když ve Washingtonu sedí uřvaný orangutan D. J. Trump a po české sněmovně běhají blázni typu Kalouska, Němcové a jiných pošuků?

loading...
loading...
Reklama:
loading...