Babišova noc dlouhých nožů. Likvidování jsou představitelé GIBS, Policie a zpravodajských služeb

HRADEC KRÁLOVÉ | Vynucená změna na postu ředitele GIBS, více než pravděpodobné spekulace o odchodu policejního prezidenta na místo, které se „neodmítá“, a jiné další odchody z bezpečnostního a zpravodajského prostředí, těmito slovy začal svůj komentář k řádění vlády Andyho Babiše tehdejší policejní prezident a nynější 1. vicehejtman Královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček, brigádní generál ve výslužbě.

Martin Červíček | reprofoto: Česká televize

„Poslední aktuální změna na pozici ředitele pražské policie. Koho všeho bylo anebo ještě bude třeba vyměnit nebo uklidit z cesty, aby podle současné vlády v demisi „bylo líp“?“ ptá se brigádní generál v.v. řečnicky.

Červíček podle jeho slov nepochybuje o motivaci generála Trojánka vrátit se domů na Vysočinu, ale je přesvědčen, že tyto změny způsobují destabilizaci vnitřní bezpečnosti a nahrávají šíření konspirativních teorií o motivaci těchto změn.

„A za zcela nepřípustné považuji, aby docházelo k zásadním personálním změnám v době, kdy je u moci vláda bez důvěry,“ uzavírá komentář k čistkám v bezpečnostních sborech tehdejší policejní prezident.

Reklama: