Dvacet tři mrtvých: Kongem se šíří virus Ebola

KINSHASA | Ebola, která propukla v odlehlých oblastech Konžské demokratické republiky (KDR), se rozšířila už i do větších měst. To vyvolává obavy, že toto onemocnění bude stále obtížnější kontrolovatelné. Nové případy eboly ve městě Mbandaka na východě země potvrdil ministr zdravotnictví KDR Oly Ilunga Kalenga.

Ebola

Ve městě žije milion obyvatel a nachází se přibližně 130 kilometrů od oblasti, kde na začátku května potvrdily první případy Eboly. Mbandaka je hlavním dopravním uzlem s mnoha spojeními do hlavního města Kinshasa. Potvrzené, možné a podezřelé případy infekce zaznamenali ve třech zdravotních oblastech v konžské provincii Equateur, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO).

Zdravotnická agentura OSN dodala, že zdravotničtí pracovníci identifikovali možný kontakt s tímto onemocněním u 430 lidí. Zároveň prověřují více než 4000 kontaktů s pacienty infikovanými Ebolou, jejichž počet se rozšířil na severozápadě země. Počet případů Eboly v této v středoafrické zemi od jejího vypuknutí stoupl na 42 včetně 23 úmrtí.

Reklama: