Je Fio banka hnízdem ruských trollů? Již 18 dní odmítá platební styk v americkém dolaru

OSTRAVA | Jste klienti Fio banky? Tak jste se stali obětmi neschopné bandy amatérů. Nebo to dělají záměrně? Jsou to agenti Kremlu, že na našem území od 1. 5. 2018 odmítají provádět transakce v americkém dolaru? Čekáte na peníze ze zahraničí, které Vám mají přijít v USD? Tak se nedočkáte, pokud jste zahraničnímu partnerovi udali číslo účtu ve Fio bance. Ta se rozhodla, že se bude chovat jako zločinec a bude porušovat nejen slušné mravy, smluvní ujednání, zákony, ale principy zdravého rozumu.

Ilustrační foto

K čemu je na světě banka, která neumí přijímat a odesílat dolary? V 21. století je to banka zbytečná, která je vedena polodebilními idioty.

Jak to vše začalo? Obvykle jako vše v Česku lží. Citace zprávy Fio banky klientům. Psali 16. 4. 2018:

„Vážení klienti,

začátkem května budeme měnit korespondenční banku pro dolarový platební styk. Proto je zvýšená pravděpodobnost, že v první polovině května může docházet ke zdržení nebo jiným potížím při odesílání a přijímání dolarů v mezibankovním platebním styku. Z toho důvodu Vám doporučujeme zorganizovat své dolarové platby tak, aby z účtu u Fio banky odešly (resp. byly na účet u Fio banky doručeny) nejpozději do 27. 4. 2018.

Změna se týká jen USD plateb, tedy ani v tomto přechodném období nebude ovlivněno:
– posílání a přijímání tuzemských plateb v korunách
– posílání a přijímání plateb ve 13 cizích měnách: AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK
– posílání a přijímání dolarových plateb v rámci Fio banky
– obchodování na burzách v dolarech

Budeme se snažit dopady této situace minimalizovat a uděláme vše pro to, aby došlo k hladkému přechodu na novou korespondenční banku. Předem se Vám omlouváme se případné komplikace, jakmile bude přechod dokončen, budeme Vás informovat.

Přejeme Vám pěkný pátek.

Váš tým klientské podpory
Fio banka“

Už jen avizovat, že může dojít ke zpoždění a problémům je hodné idiotů, ale dá se pochopit. Je to banka čistě česká, tedy vedena jen českými lidmi ve vedoucích pozicích a o těch je známo, že rádi bordel. Náš smrad, ale náš. Ovšem pak přišla další zpráva od baky s reklamou, kterou dělá havloidní kretén z kozou (26. 4. 2018):

„Vážení klienti,

na konci dubna dojde ke změně korespondenční banky pro dolarový platební styk. Vzhledem k této změně a státním svátkům v prvním květnovém týdnu nebudeme odesílat ani přijímat dolarové platby.

Doporučujeme o tom informovat Vaše obchodní partnery, kteří Vám mají USD platbu zaslat. Chceme tím snížit riziko, že zahraniční banky změnu korespondenční banky pro Fio banku ještě nezaznamenají, platba by v takovém případě byla směřována k ukončenému korespondentovi a byla by pak vrácena odesílateli.

Předem se Vám omlouváme se případné komplikace, jakmile bude přechod dokončen, budeme Vás o tom informovat.

Váš tým klientské podpory
Fio banka“

Naše redakce také přijímá dolarové platby od našich zahraničních partnerů ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, proto jsme tuto zprávu předali Britům, aby nám případné platby v USD poslali až k 7. 5. 2018 nejdříve, tak se taky stalo. A dnes je 18. 5. 2018 a peníze od Britů nedorazily, jelikož to jsou dolary. Dne 16. 5. 2018 jsme to reklamovali u Fio banky, kde reakcí byl zmatený telefonát, že na tom pracují. Jak? Zastavili služby do dovolání. USD do Fio banky nedorazí a ani je neodešlete. Takže je to banka úplně na dvě věci: Na hovno a na nic. Kdy zruší i jiné zahraniční platby?

loading...

Prvně avizovali problémy, pak si dali cca 7 dní na pozastavení služeb a nyní je vypověděli úplně. Fio banka je asi ruský troll,když neobchoduje s americkými dolary. Ne, není. Ruská federace vesel nakupuje americké dluhopisy. Fio banka pod vedením: JAN BLÁHA, MAREK POLKA, JAN SOCHOR, JOSEF VALTER v představenstvu pod kontrolou dozorčí rady ve složení: PETR MARSA, ROMUALD KOPÚN, JÁN FRANEK jsou jen tupci, kteří si hrají na to, že umí podnikat v bankovním sektoru. Zaměstnanci, kteří po dnešku nedali výpověď musí být tak trochu tak poškozeni na mozku. Důkaz, že lhali od začátku (17. 5. 2018):

Vážení klienti,

chceme Vás informovat o současné situaci s odesíláním a přijímáním plateb v amerických dolarech. Jak jsme Vám psali ve zprávách v dubnu (13.4. a 26.4.), ke konci dubna byla ukončena spolupráce s naší předchozí korespondenční bankou pro dolarový platební styk. Všechna jednání, která jsme během března a dubna podnikli, směřovala k plynulému navázání s novým korespondentem. Bohužel při přechodu na novou korespondenční banku došlo k problémům, které se nám přes veškeré úsilí dosud nepodařilo vyřešit.

Stále doufáme, že se nám v krátké době podaří platební styk v USD obnovit, intenzivně jednáme i s několika dalšími možnými partnery. Nyní ale nedokážeme sdělit konkrétní termín, proto jsme se rozhodli tuto službu dočasně pozastavit. Až do vyřešení problémů pozastavujeme možnost odeslat i připsat USD platbu mimo Fio banku.

Chápeme, že tyto problémy s posíláním a přijímáním dolarů jsou pro Vás nepříjemné, ať už z hlediska osobního či podnikatelského. Proto Vám aktuálně nabízíme následující alternativy:
– Odeslání platby na cílový účet v EUR, případně v jiné ze 14 podporovaných měn, pokud ji banka příjemce přijímá. Toto lze provést z libovolného Vašeho účtu pouhou volbou měny při zadávání příkazu k úhradě.
Platby tohoto typu budeme sledovat a pokud možno sami identifikovat a kompenzovat navýšení poplatků, které Vám tím případně vznikne. O odúčtování vícenákladů také můžete sami požádat přes Fio servis.
– Výběr dolarů v hotovosti na pobočce, přičemž vzhledem k situaci nebudeme za výběr požadovat žádné poplatky.
– Pokud očekáváte příchozí platbu v dolarech, upozorněte, prosím, protistranu, aby Vám do odvolání takovou platbu neposílala, nebo aby ji poslala v jiné měně. Taková USD platba by byla buď připsána po vyřešení problémů, nebo vrácena odesilateli.

Aktuálně podporujeme platební styk v těchto 14 měnách: CZK, AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK.

Velice se Vám omlouváme za tuto situaci. Opravdu intenzivně řešíme obnovení platební styku v dolarech, a jakmile k tomu dojde, budeme Vás informovat zprávou do aplikací. V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici přes Fio servis v Internetbankingu či Smartbankingu.

Váš tým klientské podpory Fio banka

Takže odvolávají se na informace předešlé, ale v těch neuvedli, že nemají od 1. 5. 2018 způsob jak obchodovat v USD, dali jen najevo, že první týden v květnu mohou být problémy. Jsou to lháři, podvodníci a zloději? Pak poslali tuto informaci (17. 5. 2018):

Vážení klienti,

z provozních důvodů jsme nuceni do odvolání pozastavit platební styk v měně USD. Nadále podporujeme platby v těchto 14 měnách: CZK, AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK.

Velice se Vám za případné komplikace omlouváme. Intenzivně řešíme obnovení platební styku v dolarech, a jakmile k tomu dojde, budeme Vás informovat zprávou do aplikací. V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici přes Fio servis v Internetbankingu, Smartbankingu či e-Brokeru.

Váš tým klientské podpory Fio banka

Je na čase podniknout run na Fio vybrat všechny peníze a jít jinam. Takovým svěřit úspory může snad jen debil.

loading...
Reklama:
loading...