Dmitrij Sergejevič Peskov: Vladmir Vladimirovič Putin se v Soči setkal s Bašárem al-Asadem

SOČI | Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov uvedl, že se včera v Soči setkal prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin se svým protějškem ze Syrské arabské republiky Bašárem al-Asadem. Naposledy byl Bašár al-Asad v Soči před půl rokem 20. listopadu.

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin

„Dnes došlo k jednání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a prezidentem Syrské arabské republiky Bašárem Asadem. Asad navštívil Soči s pracovní návštěvou,“ řekl včera v podvečer Dmitrj Sergejevič Peskov novinářům. Oznámení o jednání bylo uskutečněno po setkání, které nebylo z bez bezpečnostních důvodů předem avizováno.

Vladimir Vladimirovič Putin pogratuloval svému protějšku k úspěšnému boji proti terorismu. Oba lídři zdůraznili, že je nutné vytvořit další podmínky pro plnohodnotný politický proces v Sýrii. Bašár al-Asad řekl, že se stabilita v Sýrii zlepšuje, což otevírá cestu politickému procesu. Dále oznámil, že pošle své zástupce do ústavního výboru OSN.

Naposledy byl Asad v Soči před půl rokem 20. listopadu. Informovali o ní až následující den. Schůzky se účastnilo i vedení ministerstva obrany a generálního štábu. Ruský prezident řekl, že boj proti terorismu se blíží ke konci, ale ohniska terorismu se budou nadále objevovat.

Reklama: