Čínská převýchova mu-slimáků v táborech: Vepřové a alkohol

PEKING | Mu-slimáci, kteří byli umístěni v čínských převýchovných táborech, si stěžují americkým médiím na chování čínských dozorců. Údajně byli nuceni jíst vepřové maso a konzumovat alkohol. Aha. Ale když tyto lidské hovada vraždí, tak je vše v pořádku. O případu informuje The Daly Mail, který je už mu-slimáckým plátkem z Anglostánu.

Vepř šoustá Mohameda | foto: freedomdaily.com

„Zatímco evropské země garantují i islamistům veškerá náboženská práva, v Číně si s něčím takovým hlavu nelámou. Dva bývalí muslimští vězni americkému deníku Washington Post se svěřili svými neblahými zkušenostmi z táborů, kde podle dostupných informací skončilo od loňského jara až milion muslimů. Všichni pocházejí z neklidné Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, kde se silně rozmáhá islámský terorismus,“ píší ParlamentniListy.cz o způsobech, jak si s teroristy umějí v Číně poradit.

Zdejší muslimové zabíjejí Čínany a zdejší úřady, na rozdíl od těch evropských, neváhají sáhnout k mnohdy drastickým opatřením. Propuštění muslimští vězni si stěžují na fyzická i psychická muka. Někteří z nich byli například nuceni jíst vepřové a popíjet alkohol, což jim přitom jejich náboženství výslovně zakazuje. „Od rána do večera jsme byli násilnou formou přesvědčování, abychom se vzdali naší víry,“ uvedli Omir Bekali a Kavrat Samarkand, kdy ovšem lhali. Islám není víra, ale zločinecká ideologie rovná nacismu, proto by spíše měli viset, než si ztěžovat.