V Srbsku budou vyšetřovat americké válečné zločiny z roku 1999 páchané na Srbech

BĚLEHRAD | O zřízení vyšetřovací komise, která bude mít za úkol prozkoumat zdravotnické a ekologické důsledky leteckých úderů Severoatlantické aliance (SA) na tehdejší Jugoslávii z roku 1999 pod velením amerických válečných zločinců, rozhodl v pátek v Bělehradě srbský parlament.

Americký válečný zločin spáchaný na Srbech

Pro předmětný návrh hlasovalo 156 poslanců 250 členného zákonodárného sboru, informovala tisková agentura MTI. Hlavním úkolem členů vyšetřovací komise bude posoudit, jaký vliv na zdravotní stav populace měly použity bomby obsahující v zájmu posílení ničivého účinku údajně ochuzený uran.

Srbská protinádorová společnost uvádí, že od války v bývalé Jugoslávii se výrazným způsobem zvýšil počet nádorových onemocnění v regionu, což připisují odborníci právě použití zmíněného ochuzeného uranu. Američané tedy použili chemické zbraně.

Americké bombardování si vyžádalo na 3 tisíce životů civilního obyvatelstva. Američtí válčení zločinci vraždili, ženy, děti a starce. Americké bestie pod velením Clintona a balkánské řeznice Albright bombardovaly a ničily nemocnice, školy a mosty. Jednalo se o válečný zločin útočné války, kdy Clinton, Powell a svině Mrs. Albright by měli být za tyto zločiny pohnání před válečný tribunál a být odsouzení k smrti.