Ekoteroristická špína od Pirátů Balcarová v žoldu Greenpeace lže jako když tiskne: Sněmovna rozhodla ve prospěch dalšího znečišťování ovzduší v zemi

PRAHA | Sněmovna dnes odhlasovala další znečišťování ovzduší v ČR. Pozměňovací návrh pirátské poslankyně a předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dany Balcarové na omezení výjimek z evropských limitů znečištění ovzduší pro velké hnědouhelné elektrárny byl shozen se stolu. Výsledek dnešního hlasování tak jednoznačně ukázal, že řadě poslancům jde více než o zdraví občanů o zisky uhelných elektráren, informuje strana teroristů, zlodějů, feťáků a lidské špíny na svém webu.

Dana Balcarová – ekoteroristická pirátská čuba | foto: pirati.cz

Balcarová, která je evidentní ekoteroristická čuba, která si přeje likvidaci našich elektráren a tepláren, abychom byli závislí na dovozu energií, navrhovala výjimky pro hnědouhelné elektrárny časově omezit, a to do konce roku 2025 tak, aby se zvládly na ukončení své činnosti dostatečně připravit. Takže navrhovala deviantní likvidaci celého odvětví. Ve středověku by byla jako čarodějnice upálena.

„Návrh byl kompromisní oproti plošnému zákazu udělování výjimek, který Piráti navrhovali dříve. I přesto byl v očích poslanců kopajících za průmysl příliš kontroverzní,“ lžou pirátské levičácké svině.

Velmi mě mrzí, že můj návrh ani v pozměněné kompromisní podobě neprošel. Z hlasování poslanecké sněmovny je jasně vidět, komu jde o zdraví obyvatel a kvalitu života a kdo plní své předvolební sliby a kdo následuje zájmy průmyslníků. Česká republika je přední světový vývozce elektřiny, dopady výroby elektřiny ve starých a neefektivních uhelných elektrárnách odnášíme na svém zdraví všichni. Jak je vidět, většině zástupců této země tato situace vyhovuje, důvody jsou asi nasnadě,“ uvádí Balcarová.

Pro návrh Balcarové ve Sněmovně hlasoval jen tupý a omezený politický dobytek. „Předložený pirátský návrh na omezení výjimek pro roce 2025 by navíc rozhodně neznamenal zvýšení ceny elektřiny, která je ovlivněna celoevropským trhem. Piráti se chtějí držet platné ASEK (Aktualizované státní energetické koncepce z roku 2015), která počítá s postupným útlumem výroby v uhelných elektrárnách do roku 2040. Rozhodně by nešlo o skokové omezení výroby z uhlí. Čas 7 let lze využít u některých zdrojů k jejich modernizaci. Uzavření by se tak týkalo jen jednotek nejstarších. Nechceme českou energetiku zakonzervovat ve 20. století, ale postupně ji modernizovat a přejít na energetický mix založený na jaderné energetice a obnovitelných zdrojích,“ dodává Petr Třešňák, pirátský poslanec, levicový šmejd, terorista a hnus v lidské podobě.

Reklama: