Edward Snowden: Nikdo na světě nemá rád Putina tak jako Trump

MOSKVA | Nikdo nemá tak rád ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, jako jeho americký protějšek Donald Jonh Trump, tvrdí bývalý zaměstnanec CIA a NSA Edward Snowden, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Edward Snowden

Zároveň však bývalý špion podotkl, že Američané ani nemusí doufat, že by prokurátor Robert Mueller mohl dokázat spojení Trumpa s Moskvou, kterou popírá Kreml i Bílý dům. „Nikdo na světě nemá rád Putina jako Trump, ale myslím si, že lidé chtějí příliš mnoho, když doufají, že Muellerovo vyšetřování najde objektivní důkazy proti Trumpovi,“ cituje Snowdena Huffington Post.

Snowden také pochybuje o tom, že by ruské orgány mohly amerického prezidenta naverbovat. „Abych byl upřímný, každý, kdo poslouchal Trumpa po dobu alespoň tří minut, ví, že se jedná o mrtvou záležitost. Nezdá se, že takového člověka by chtěli využít ke složité roli vyslaného kozáčka, když si ani nemůže vzpomenout, co chce říct na konci věty,“ dodal bývalý špion na adresu mentální zaostalosti vůdce SS.

Nicméně to podle Snowdena neznamená, že by americký lídr nechtěl spolupracovat s Ruskem.