USA vyslaly do Bagdádu dalších 200 vojáků

WASHINGTON | Washington rozhodl o nasazení svých vojáků v Bagdádu v situaci, kdy povstalci skupiny Islámský stát v Iráku a Levante (ISIL) obsadili v červnu zhruba třetinu území země. Spojené státy vyslaly do Bagdádu dalších 200 vojáků, kteří mají zajistit ochranu velvyslanectví USA a dalších amerických objektů, a postarat se o bezpečnost tamního mezinárodního letiště. Informovala včera Tisková agentura Slovenské republiky s odkazem na agenturu DPA na svém zpravodajském serveru Teraz.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Dodatečných 200 vojáků dorazilo do Bagdádu v průběhu neděle a pondělí. Posílily tak 170-členný americký kontingent, který byl vyslán do Iráku již v předchozích týdnech. Vojáci mají k dispozici i vrtulníky a mobilní zdravotnický tým. Do Bagdádu se ještě přesune zhruba 100 příslušníků americké armády, kteří se již nacházejí v regionu a jsou připraveni k nasazení v Iráku, uvedl v pondělí mluvčí Pentagonu Kontradmirál John Kirby.

Washington rozhodl o nasazení svých vojáků v Bagdádu v situaci, kdy povstalci skupiny Islámský stát v Iráku a Levanty (ISIL) obsadili v červnu zhruba třetinu území země. ISIL USA v Sýrii zbrojí, cvičí a financují. V minulém týdnu si Obama Hussein Obama pro ISIL vyžádal půlmiliardy dolarů.