Kyjevská nacistická prasata ostřelovala kolonu běženců nedaleko ruské hranice

KRAMATORSK | Praktiky kyjevských nacistických gard při genocidní válce v Novorusku nemají obdoby. Při realizaci etnických čistek na rusky mluvících si nezadají s oddíly SS za II. světové války – nejčastěji ostřelují a vraždí bezbranné civilisty, děti, starce a ženy. „Kolona aut s běženci z Kramatorska, kteří se pokoušeli odjet do Vladimirské oblasti, byla ostřelována dvacet kilometrů od hranice,“ oznámil to zplnomocněnec pro práva dítěte ve Vladimirské oblasti Gennadij Prochoryčev. Informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu.

Běženci houfně prchají do Ruska

Běženci houfně prchají do Ruska

Podle jeho slov došlo k tomu v úterý pozdě večer. Prvně bylo ostřelováno auto domobranců, které jelo v čele kolony jako doprovod a ochrana civilistů. „Proto jsme raději neriskovali životy dětí a žen a museli jsme se vrátit do Krasnodonu“, řekl Prochoryčev.

V důsledku ostřelování nebyl nikdo zraněn. Autobusy odvážely do Vladimirské oblasti 84 běženců z Kramatorska včetně 46 dětí. Ukrajinští nacisté nechtějí obyvatele Novoruska uprchnout, raději je chtějí pozabíjet, tento útok na běžence je toho důkazem.