Národní fronta Marine Le Pen se přejmenuje na Národní shromáždění

LYON | Francouzská strana Národní fronta (FN) rozhodla o změně svého názvu na Národní shromáždění (Rassemblement National – RF). Při vnitrostranickém hlasování členské základny s tím souhlasilo více než 80 procent účastníků, oznámila v pátek v Lyonu předsedkyně strany Marine Le Pen.

Marine Le Pen v Praze na konferenci ENF

Korespondenčního hlasování se zúčastnilo téměř 53 procent členů FN. Madame Le Pen v souvislosti se změnou názvu hovořila o historickém okamžiku v životě jejich politické strany, informovala agentura DPA.

Přejmenování strany je součástí úsilí Marine Le Pen o nový začátek rok poté, co nevyhrála v prezidentských volbách. Strana doufá, že i takto si – s výhledem na evropské volby v příštím roce – bude moci rozšířit svou voličskou základnu.

„Volby do Evropského parlamentu by mohly vést k opravdové demokratické revoluci,“ míní předsedkyně Le Pen s tím, že v Evropě vane nový vítr, když připomněl Brexit, úspěch rakouské FPÖ a italské Ligy, které jako frakční spojenci Marine Le Pen v ENF, což evropská politická frakce, usedli v národních vládách svých zemí.

Marine Le Pen, Tomio Okamura a Geert Wilders

Dále připomněla i národní vlády, které odmítají dnešní diktát z Bruselu, v Polsku a Maďarsku. Součástí evropské politické frakce Evropa svobodných národů je také české politické hnutí SPD – Tomio Okamura, kdy jeho předseda Okamura je místopředsedou české Poslanecké sněmovny.