Nový italský ministr vnitra Matteo Salvini chce zastavit migraci do země

ŘÍM | Předseda italské strany LIGA Matteo Salvini v pátek prohlásil, že první, co nařídí jako nový ministr vnitra, bude přepracování státní přistěhovalecké politiky. Program jeho strany je, co se týče migrace, realistický, chápe ji jako hrozbu pro zemi a počítá s návratem nelegálních migrantů do země jejich původu.

Matteo Salvini | fb

Prvním krokem nového italského ministra vnitra je snížení počtu příchozích až k cíli zaražení migrace, tak jako rasantní snížení sociálních dávek pro přivandrovalé parazity. Dále je v plánu zvýšení deportací nelegálních přivandrovalců ze země.

„První, co jako nový ministr vnitra, nařídím bude přepracování státní přistěhovalecké politiky,“ uvedl italský ministr vnitra Matteo Salvini, kterého cituje agentura DPA.

Italský ministra vnitra předstoupil před novináře ihned po té, co jeho koaliční vláda LIGY a italského politického Hnutí pěti hvězd složila svou slavnostní přísahu. V Itálii se tak po Polsku a Maďarsku ujala moci strana, která prosazuje program pro své voliče, chrání vlast, národa a tradice před migrujícími vetřelci a totalitní politkou Bruselské říše.

Reklama: