Vytřel si soudruh Babiš se soudružkou Merkel řiť? Nebo jen kalí vodu?

PRAHA – BERLÍN | Zpravodajská agentura Reuters informuje o rozdílných postojích premiéra v demisi Andreje Babiše a německé kancléřky Angely Merkel v pohledu na ochranu evropských hranic, informují Parlamentnilisty.cz.

Dvě bolševické svině – Merkel a Babiš | repro: tag24.de

Andrej Babiš opět ukázal, že zejména v tématu migrace to s ním Angela Merkel a vůbec celá Evropská unie nebudou mít lehké. Aktuálně český premiér v demisi oponuje mínění německé kancléřky, podle které by měl být přístup Evropské unie k ochraně hranic poněkud „flexibilnější“. Tedy, že by se měla o ochranu hranic starat především agentura Frontex. Babiš však včera vyjádřil poněkud odlišný názor na věc.

„Myšlenka, že bude společně hranice hájit pouze Frontex, z mého pohledu úplně neodpovídá realitě. V prvé řadě se o to musí starat jednotlivé členské státy,“ poznamenal Babiš před novináři a později své myšlenky ještě doplnil na Twitteru: „Nejsem samozřejmě proti společným kontrolám na hranicích Evropské unie. Ale Brusel by měl nejdříve využít veškerý potenciál jednotlivých členských států,“ napsal Babiš.

Celý originální článek ZDE.

Zároveň doplnil, že jeho vláda podporuje všechny iniciativy Evropské unie, které posílí boj proti ilegální migraci.

Slova Sau Merkel a StBáka Babiše přicházejí několik týdnů před tím, než by se měla na evropské úrovni řešit Dublinská smlouva. Itálie již dala najevo, že bude proti tomu, aby se musela o vyřízení žádosti o azyl postarat první země, do které migranti vkročí. Součástí debaty bude rovněž případné rozšíření pravomocí Frontexu.

Právě to si přeje soudružka Merkel, která mimo jiné dále uvedla, že by Frontex měl mít možnost pracovat více nezávisle. Babiš se sviní Merkel také polemizoval s ohledem na její zmínku, podle které by státy odmítající uprchlické kvóty měly své postoje kompenzovat. „Jak by něco takového mělo v praxi probíhat? Naše země je připravená i nadále pokračovat s finanční solidaritou, ale nikoli plnit sankce za nepřijetí kvót. Výsledek voleb ve Slovinsku nyní ukázal, že postoje Visegrádské čtyřky sdílí i další státy. Migraci musíme řešit mimo Evropu a pomoci lidem přímo v jejich domovech,“ napsal Babiš.

Reklama: