Babiš a Schwarzenberg největší lenoši a paraziti ve Sněmovně! Jeden z nejpracovitějších poslanec je Radek Rozvoral místopředseda poslaneckého klubu SPD

PRAHA | Server iROZHLAS.cz se na základě statistik Poslanecké sněmovny, ve které zasedá celkem devět subjektů, podíval po půlročním fungování na hlasování jednotlivých poslanců – zejména na jejich neúčast při hlasování, informuje poslanec a místopředseda poslaneckého klubu SPD Radek Rozvoral.

Schwarzenberg – Babiš – Rozvoral

V článku se mimo jiné píše, že dobrou docházku má i poslanec Radek Rozvoral (SPD). Jeho statistika zní: hlasoval 801 krát, nepřihlášen byl pouze čtyřikrát. Jinými slovy: nehlasoval pouze v 0,5 procenta případů, což dává účast na hlasování 99,5%.

Rozvoral na dotaz uvedl, že dostal mandát od voličů, kterým slíbil prosazování programu. „A zpříjemnění jejich životů, a proto mi je obrovskou ctí, že tomu tak může být, a velice si svého mandátu od voličů vážím,“ napsal Rozvoral, který je zároveň i místopředsedou poslaneckého klubu hnutí.

„Což mě zavazuje k různým povinnostem, které se snažím dodržovat, aby náš poslanecký klub pracoval na co možná nejvyšší úrovni. Nesnažím se být jen na každém hlasování, nýbrž se snažím veškerou debatu v jednacím sále vnímat a podle toho pak s nejlepším vědomím a svědomím svůj mandát vykonávat,“ uvedl Rozvoral.

V případě stranického srovnání účasti na hlasování ve Sněmovně obsadili zákonodárci hnutí Svoboda a přímá demokracie pomyslné třetí místo z devíti poslaneckých klubů.

„Čtyřicet procent účast, zbytek nepřítomen. Zhruba taková čísla ukazují statistiky u největších absentérů při hlasování v Poslanecké sněmovně. Je mezi nimi například premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nebo poslanec Karel Schwarzenberg (TOP 09),“ píše iRozhlas.cz o největších lenoších a parazitech ve Sněmovně s tím, že prvenství ve sněmovní docházce drží naopak poslanec Lukáš Černohorský (Piráti), který nehlasoval pouze jednou. A mimochodem: prezenci svých kolegů hlídá také poslanec Vladimír Koníček (KSČM).

A takto reagoval Babiš na dotaz proč nepracuje, tedy nehlasuje: „Premiér má dost práce mimo sněmovnu. Já pracuju 18 hodin denně a určitě se nekopu do zadku,“ napsal Babiš nespisovně v SMS zprávě. Aha, takže je to blbec, který neumí organizovat práci, ale prachy bere za oboje, asi by se měl na něco vysrat, když použijeme jeho terminologii. Debilové mohou pracovat i 24 hodin a nemusí nic zvládnout udělat, je Babiš i debil?

Necelých čtyřiceti procent hlasování se pak účastnil i bývalý šéf ministerstva zahraničí a nynější poslanec za TOP 09 Karel Schwarzenberg. Za šedesátiprocentní absenci mohou podle něj zdravotní komplikace. „Měl jsem zápal plic a před tím jeden týden léčby jiných neduhů,“ říká kolaborantské nacistické prase Schwarzenberg. Tak to by měl podat demisi, když se asi chystá zdechnout.

Reklama: