Syna islamistického egyptského exprezidenta Mursího odsoudili na rok vězení

KÁHIRA | Egyptský soud ve středu odsoudil nejmladšího syna svrženého islamistického prezidenta Muhammada Mursího za přechovávání a konzumaci drog. Udělil mu rok vězení a stejný trest dostal i jeho přítel. Informovala o tom egyptská státní tisková agentura, na kterou se odvolala Tisková agentura Slovenské republiky. Exprezidentův 20-letý syn Abdulláh Mursí nebyl přítomen v soudní síni, když soudce prohlašoval verdikt. Po březnovém zatčení ho totiž propustili na kauci. Oba mladí muži dostali i pokutu ve výši tisíc čtyři sta dolarů.

Terorista Mursí

Terorista Mursí

Mursího zatkla policie s přítelem proto, že je podezřívala z kouření hašišových cigaret v autě na kraji silnice na východním předměstí Káhiry. Mursí obvinění odmítá. Jeho rodina případ zkritizovala jako pokus poškodit její pověst a jako součást pronásledování islamistů v Egyptě.

Mladíkův otec je uvězněn už od loňska, kdy ho sesadila armáda. Důvodem sesazení byly masové protesty proti němu jako prezidentovi. Nyní čelí množství soudních procesů pro různé obvinění, mezi nimiž je například podněcování k zabíjení a plánování destabilizace Egypta společně se zahraničními skupinami, za což může být odsouzen k trestu smrti.