Vladivostok by se mohl stát místem summitu Vladimira Vladimiroviče Putina a Kima Čong-una

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin by se mohl setkat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v září ve Vladivostoku na Dálném východě Ruska. Další možné lokality a termíny této schůzky jsou předmětem jednání, informovala v pondělí agentura RIA Novosti, když cituje diplomatické zdroje.

Kim Čong-un a Vladimir Vladimirovič Putin

Setkání představitelů Ruské federace a Korejské lidově demokratické republiky by se mohlo realizovat v rámci letního summitu Světového ekonomického fóra (WEF), který se bude konat 18.-20. září v čínském městě Tchien-ťin. Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov navštívil minulý týden Pchjongjang, kde se setkal s Kimem, kterého vyzval, aby navštívil Rusko. Podle agentury KCNA zde bylo dosaženo dohody o uskutečnění rozhovorů na nejvyšší úrovni.

Obě strany se dohodly na spolupráci v různých oblastech. Schůzka prezidenta Putina, Vladimira Vladimiroviče s Kimem Čon-unem by se měla uskutečnit u příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Sovětských svazem a KLDR, kdy Ruská federace je oficiálním nástupcem SSSR. Ministr Lavrov, Sergej Viktorovič byl prvním ruským diplomatem, který se v tomto roce setkal s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Lavrovova návštěva proběhla méně než dva týdny před plánovaným historickým summitem Kima a amerického prezidenta Donalda J. Trumpa v Singapuru, který se má konat 12. června. Americký retardovaný dobytek D. J. T. z toho málem dostal psotník.

Reklama: