ODS nemá žádnou vlastní myšlenku, žádný vlastní program, tak útočí na Zemana

Proboha už tolik let je ve všech volbách, ať už to jsou volby komunální, volby do PS, či senátní volby hlavním tématem ODS Zeman. Jemu přitom na rozdíl od ODS důvěřuje víc, než polovina voličů. Nemá ODS jiná témata, víc respektující názory většiny obyvatel, názory jednoho a půl milionu svých bývalých voličů a členů? Má ODS vůbec něco, co by mohla kromě Zemanobití voličům nabídnout?

Tomáš Haas

Zatím jim nabízí politiku svého klona, TOP09, pražské kavárny, Zelených a zdivočelého Dienstbierovského křídla ČSSD. Jejími hlavními hlasy jsou paní Němcová, senátor Štětina, Jakub Janda a Petr Fiala, který je tak nevýrazný, že je těžké říci, zda je to pro ODS dobře, nebo špatně.

Pan Kuba slíbil, že se vrátí, pan Blažek, pan Zahradil a celá plejáda členů nejmocnějších orgánů ODS, jsou stále tvářemi ODS a její novou politiku do ucha Fialovi našeptávají pan Kupka a Jandův přítel pan Klusáček, který už se těší na válku.

Jediné pozitivní, co ODS poslední roky předvedla, je odpor k EET, což ale není něco, na čem by se daly vyhrát volby. Ve všem ostatním buď „plně podporuje vládu“, nebo se připojuje ke stanoviskům TOP09.

ODS už není „druhou nejsilnější stranou“, a je jen „největší stranou pravice“. Pravice, která neexistuje, je tak dokonale (i díky ODS) vymazaná z politického spektra, že jediná strana, která se k ní ještě hlásí, je ODS, ačkoliv nevidím, co ji k tomu vede.

ODS čeká na každou dušičku, která odpadne z ANO. Jen nevím, proč by měli přejít k ODS.

V případě zmizení ODS by se tou největší a nejpravicovější stranou u nás stala KDU. Pokud přežije příští volby, což platí i pro ODS.

Existuje ještě vůbec nějaká ODS? Nejen že zmizela ta stará, pravicová, ale k zapomenutí směřuje i ta nová, Fialova. Podle čeho si ji mají voliči pamatovat? Jak ji mají odlišit od ostatních stran? Že jsou proti Zemanovi? Že jsou protiruští? Že chtějí, i když nevědí jak, reformovat Evropskou unii, ale nemohou žít bez ní? Že mají plná ústa Atlantické vazby? A která strana je nemá? Že jsou proti povinným kvótám? Nemluví proti kvótám, jen proti těm povinným, nemluví proti masové migraci jejich NE se vztahuje pouze na ilegální migraci.

Obrana národních zájmů, obrana naší civilizace a naší kultury, obrana charakteru a suverenity našeho státu, to vše jsou témata, která jsou pro ODS tabu. Nemluví o nich. Nechce o nich slyšet,

V tom všem je ODS zajedno se všemi stranami (snad kromě komunistů, ale ti se dnes chtějí podílet na vládě, což nesvědčí o nějaké diametrálně jiné politice).

Fakt je, že v základních politických otázkách a otázkách zájmů voličů, ODS nemá žádnou vlastní myšlenku, žádný vlastní program.

Reklama: