Odborářský parazit Středula ohlásil svůj zájem uhnízdit se na Pražském hradě

PRAHA | Prezident Miloš Zeman složil svou druhou prezidentskou přísahu teprve před pár měsíci a pokud mu vydrží zdraví, má před sebou takřka ještě celých pět let v úřadu. Ale už teď se spekuluje o tom, kdo Zemana jednoho dne nahradí v úřadu. Na stole jsou již dnes jména hned dvou kandidátů – jednoho pravicového a jednoho levicového. Levicovým uchazečem o Hrad byl mohl být odborář Josef Středula, informují o záměru odborářské špíny ParlamentniListy.cz.

Josef Středula

Vůdce Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) nedávno naznačil, že by možná mohl kandidovat na prezidenta, pokud bude cítit podporu. Miloš Zeman má před sebou ještě takřka celý pětiletý mandát, pokud mu vydrží zdraví, ale i tak už se dnes přemýšlí o tom, kdo přijde po Zemanovi. Úvahy o Středulovi jako prezidentovi to dokazují.

Nevylučuji vůbec nic. Zní to hezky,“ odpověděl Středula na dotazy ohledně možné budoucí prezidentské kandidatury. „Jestli zaměstnanci usoudí, že je tu tahle možnost, a řeknou, že by mě rádi podpořili, pak je to věc, o které musím vážně přemýšlet,“ podotkl šéf odborů, který nikdy nepracoval a neživil se rukama.

Netrvalo dlouho a členové odborů začali dávat Středulovi najevo, co si o jeho nápadu myslí. „Reakce samozřejmě přišly a nebyly negativní. Bylo to vnímáno až nečekaně velkým množstvím lidí jako pozitivní zpráva, což i mě samotného mile překvapilo a potěšilo,“ sdělil deníku.