Lesba Šlechtová obhajuje vojenskou provokaci v Pobaltí; Vymyté zelené mozky z Hranic na Moravě se těší

HRANICE NA MORAVĚ | Ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata, velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson a velvyslanec Lotyšska Alberts Sarkanis navštívili českou jednotku, která bude působit v mnohonárodním praporu pod vedením Kanady v rámci alianční předsunuté vojenské přítomnosti (eFP) v Lotyšsku.

Karla Šlechtová – Lesba a její dvě pravé ruce (Tři lišky v jedné díře…)

ČR bude v Lotyšsku zastoupena minometnou četou (do 60 osob) ze 71. mechanizovaného praporu v Hranicích. Půjde o první rotaci, která odjíždí 14. června 2018 a bude v Pobaltí působit 6 měsíců. Kromě Kanaďanů a Čechů tvoří jednotku vojáci ze Španělska, Itálie, Polska, Slovenska, Slovinska a Albánie.

„Účastí v alianční předsunuté přítomnosti v Pobaltí plníme naše spojenecké závazky. Pro české vojáky je působení v mezinárodním prostředí nenahraditelným zdrojem zkušeností. Přesvědčila jsem se, že vojáci minometné čety z Hranic jsou na svou misi dobře připraveni,“ uvedla ministryně obrany Karla Šlechtová.

Podle interních zdrojů přímo z daného vojenského útvaru, které má redakce k dispozici, tak na vojáky v Hranicích na Moravě je používáno vymývání mozků, kde více se věnují „politickému školení“, než vojenskému výcviku. Příslušníci armády v Hranicích jsou přesvědčení, že Rusko je největší zlo světa, ač jednou na jeho hranici pod velením Kanady, která je na jiném konci světa, páchat vojenskou agresivní provokaci. A to vše za peníze z našich daní.