Německo dnes: Za vraždu nehrozí vězení, ale kurz. Ovšem musíte být mu-slimácké hovado

BERGISCH GLADBACH | Devatenáctiletý Ahmet R. z Afganistanu zabil náhodného člověka na ulici, aby se předvedl před kamarády. Pachatel byl zatčen, ale soud mu vyměřil trest, jaký nečekal ani sám vrah, informuje server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na německý focus.de.

satanská kniha Korán v plamenech | foto: dailystormer.com

Ahmet R. se rozhodl, že získá obdiv kamarádů tím, že zbije náhodného chodce na ulici. Stalo se tak v Bergisch Gladbachu v srpnu 2017. Zbitý nevinný muž druhý den na to zemřel následkem pádu a fraktury lebky. Kamarádi mladého muslima neskrývali svou radost z celé události.

Pachatel stanul před soudem, ale rozsudek v jeho věci otřásl veřejným míněním. Soudkyně Ulrike Grave-Herkenrathová došla k závěru, že pobyt ve vězení by měl na vraha demoralizující vliv. Místo toho mu nařídila kurz sebeovládání a vypořádání se s agresí.

„Možná existují očekávání, že pachatel by měl trpět, jako trpí oběti, ale to není hlavní cíl trestního řízení,“ uvedla soudkyně. A dodala, že trest „by měl být veden výchovnou myšlenkou“. Jaký by byl trest, kdyby podobné mu-slimácké hovado, nebo soudkyni, která je více méně kunda, někdo ukopal k smrti a byl bílým Němcem?

Reklama: