Novináři neustále lžou; SPD není v žádné koalici

Je opravdu pozoruhodné, jak novináři neustále lžou a manipulují s informacemi – například neustále schválně píší, že SPD je součástí nějaké hlasovací koalice s hnutím ANO a KSČM, jen aby nás poškodili. Realita je přitom úplně jiná – SPD hlasuje vždy pouze v souladu s naším volebním programem a stává se pochopitelně, že se některá hlasování protnou s jinými stranami.

Tomio Okamura

Když se hlasovalo o dalším navyšování počtu českých vojáků v zahraničních misích, tak poslanci SPD hlasovali PROTI – tedy zcela opačně než poslanci hnutí ANO. Když se hlasovalo o našem návrhu na zrušení EET pro malé živnostníky a nahrazení paušální daní jako je tomu v Německu, tak poslanci hnutí ANO hlasovali proti našemu návrhu, jelikož oni nepodporují živnostníky. A naopak když ODS chtěla prosadit do vedení Sněmovny na post místopředsedy svého předsedu Petra Fialu, tak se ODS spojila v hlasovací koalici s hnutí ANO a společně si Petra Fialu prohlasovali. Bez hlasů poslanců SPD. A takových příkladů je spousta.

Co z toho všeho vyplývá? SPD nikdy nehlasovalo a ani nebude hlasovat v rozporu s naším programem. A to, že hledáme pro naše návrhy podporu jiných stran, abychom je prosadili, je pro nás přirozená politická práce. Nejsme destruktivní negativistickou stranou, které bude jen nadávat a kritizovat – to předvádí ČSSD, ODS, Piráti, KDU-ČSL, STAN či TOP09.

My v SPD pracujeme a chceme prosadit více peněz pro slušné lidi, více bezpečí a spravedlnosti. A jsme rádi, když návrhy v souladu s naším programem podpoří i jiné strany, protože je jinak nemáme šanci prosadit – potřebujeme 101 hlasů, ale sami máme 22.

A novinářům můžu jen vzkázat to samé dokola – přestaňte už konečně lhát a manipulovat s lidmi.

loading...

loading...
Reklama:
loading...