Vůdci Donald J. Trump a Kim Čong-un se vzájemně pozvali na státní návštěvu do svých zemí

PCHJONGJANG | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump přijal pozvání severokorejského vůdce Kim Čong-una na návštěvu KLDR a on dal ze své strany souhlas k návštěvě SS, oznámila Korejská centrální zpravodajská agentura, informuje Sputnik.

Vřelé jednání | repro: žumpa ČT

„Kim Čong-un pozval Trumpa na návštěvu Pchjongjangu ve vhodnou dobu a Trump pozval Kim Čong-una do Spojených států. Oba lídři rádi přijali vzájemná pozvání a jsou přesvědčeni, že to bude další významná událost ve vztazích KLDR a Spojených států,“ uvádí se ve zprávě. Trump dříve prohlásil, že navštíví KLDR ve vhodnou dobu.

V Singapuru se konala 12. června první schůzka vůdců SS a KLDR v dějinách a podle jejích výsledků podepsali Donald John Trump a Kim Čong-un dokument, ze kterého vyplývá, že Washington dává Pchjongjangu záruky bezpečnosti, a on ze své strany potvrzuje svou oddanost úplné denuklearizaci Korejského poloostrova. V dohodě však není požadavek úplného, nezvratného a zaručeného zřeknutí se jaderných zbraní a likvidace mezikontinentálních balistických raket.

Reklama: