Martin Konvička oznámil v kavárně kandidaturu do Senátu

OSTRAVA | Docent Martin Konvička včera odpoledne oznámil kandidaturu ve volbách do Senátu v senátorském obvodě č. 71 Ostrava – Jih. Stalo se tak neoficiálně v ostravském Knihcentru při debatě nad knihou Petra Hampla Prolomení hradeb. Oficiálně pak po osmnácté hodině v ostravské Kavárně Broadway Coffee.

Martin Konvička

Ostravský senátorský obvod Jih, tak zažije výživné předvolební klání, jelikož ČSSD avizuje v tomto obvodě kandidaturu bývalého premiéra a předsedy soc. dem. Jiřího Paroubka a jiné strany a hnutí jistě nezůstanou mimo.

Ani Martin Konvička nebude v místě lehká váha, jelikož bude na kandidáta nominován s podporou hnutí Nezávislí, tehdejší senátorky a dlouholeté starostky ostravských Mariánských Hor Liany Janáčkové, která se oficiálního oznámení kandidatury Martina Konvičky zúčastnila i s předsedou hnutí Nezávislí s Patrikem Hujdusem.

A co zrovna vedlo Martina Konvičku, že se rozhodl kandidovat v Ostravě, když je znám jako entomolog z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích? „Tak já jsem se sice narodil v Opavě, ale jako dítě jsem vyrůstal kousíček od této kavárny. Dětství jsem strávil na ulici Krestova 6 v Hrabůvce,“ řekl Martin Konvička s tím, že proto se rozhodl kandidovat v Ostravě. Dále že děkuje za podporu Nezávislých, když vyslyšeli jeho návrh, aby mohl v tomto obvodě s jejich podporou kandidovat.

Liana Janáčková a Patrik Hujdus

loading...

Na dotaz Liany Janáčkové, že když jej v kandidatuře podpořili, zda bude pravidelně ve své senátorské kanceláři v Ostravě – Jihu, odpověděl, že to je jasné, že pravidelně bude v Ostravě: „Budu z Ostravy, ale i od zastupitelů a starostů hnutí Nezávislých přenášet poznatky do Senátu,“ upřesnil docent Konvička.

Na dotaz z publika, proč se spojil s hnutím Nezávislých, odpověděl Konvička, že pro jeho historii, že se jedná o nejstarší politické hnutí nezávislých kandidátů s historií do začátků devadesátých let minulého století a také, že má toto hnutí mnoho starostů ze svých řad, tak jako i stovky obecních zastupitelů a takové osobnosti jako je i Liana Janáčková.

Martin Konvička – ostravské Knihcentrum

Oznámení kandidatury v ostravské Kavárně Broadway Coffee


Foto: autor článku

loading...
Reklama:
loading...