Ruští vojáci rozdávali v Sýrii humanitární pomoc

DAMAŠEK | Ruské Středisko pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii zorganizovalo distribuci humanitární pomoci v osadě Šiha v provincii Hamá, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruská pomoc v Sýrii | repro: Sputnik

Středisko sdělilo, že se tato osada nachází v horském terénu nedaleko hranice s provincií Lázikija. Mají tu dost složité životní podmínky, proto upoutala akce ruských vojáků velkou pozornost místních obyvatel. Sešly se stovky lidí. Asi 500 krabic s masovými konzervami, rýží a moukou bylo rozdáno během půlhodiny.

Ruští vojenští zdravotníci zorganizovali rovněž ošetření nemocných v budově místní správy. „Jsme velmi vděční našim ruským přátelům za pomoc a podporu. Hlavní je, že se naše země zbavuje bojovníků. Můj manžel pracuje v Damašku. Jsem tu sama s dětmi. Mám čtyři a často jsou nemocné. Lékaře tu nemáme a léky jsou hrozně drahé,“ řekla novinářům jedna z místních žen.

Velitel oddílu zdravotníků z jednotky pro dopravu humanitární pomoci Střediska Pavel Akimov sdělil, že si obyvatelé stěžují hlavně na dětské nemoci dýchacího ústrojí. Souvisí to se sníženou imunitou kvůli špatné situaci a stravě. Dospělí potřebují ošetření kvůli zraněním, které jsou následkem výbuchu granátů, kvůli střelným zraněním a také kvůli věkovým změnám pohybové soustavy.

Příslušníci střediska řekli, že humanitární akce v této a v dalších osadách provincie Hamá budou pokračovat.