Bavorsko s Rakouskem budou jednat o přísné migrační politice navzdory Bruselu

LINZ | Rakouský kancléř Sebastian Kurz přivítá dnes v Linci premiéra německé spolkové země Bavorsko Markuse Södera, aby projednali způsob zacházení s žadateli o azyl na společných hranicích. Kurz nedávno přišel s návrhem vytvořit společně s Německem a Itálií tzv. Osu ochotných, prosazující přísnější migrační politiku na úrovni EU.

Sebastian Kurz a Markus Söder | reprofoto: http://fotoservice.bundeskanzleramt.at

Konzervativec Kurz, jehož Rakouská lidová strana (ÖVP) vládne v koalici s vlasteneckou Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ), je považován za spojence bavorské zemské vlády.

Markus Söder přichází do Rakouska v době, kdy se jeho Křesťanskosociální unie Bavorska (CSU) dostala do sporu se sesterskou Křesťanskodemokratickou unií Německa (CDU) pod vedením německé vůdkyně Angely Merkel v otázce zpřísnění hraničních kontrol a vracení části migrantů přicházejících do Německa přímo ze státní hranice, jak prosazuje šéf CSU a spolkový ministr vnitra Horst Seehofer.

Během nadcházejícího půlročního předsednictví Rady EU se chce Rakousko zaměřit právě na téma bezpečnosti a ochrany vnějších hranic.