Obohacení přivandrovalci: Tunisan v Německu připravoval útok biologickými zbraněmi

KARLSRUHE | V Německu zadržený Tunisan Sief Allah Hammami měl v bytě 3150 semen skočce obecného, pravděpodobně plánoval útok biologickou bombou, píše německý Bild. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek: Beobachternews

Semena skočce obecného obsahují jed ricin. Smrtelná dávka pro dospělého člověka je 15–20 semen, pro dítě 3–5 semen. Smrt nastává do jednoho týdne od požití na těžká poškození jater, ledvin a sleziny. Otrava se projevuje nejprve mírně a symptomy se podobají chřipce. Později se objeví bolesti hlavy, pálení v ústech, zvracení, průjem, střevní kolika a vnitřní krvácení.

Státní zastupitelství v Karlsruhe ve středu informovalo, že Tunisan, jenž byl v minulém týdnu zadržen, měl k dispozici 84,3 miligramů vysoce jedovatého ricinu, který se získává ze semen skočce obecného. Podle Spolkového kriminálního úřadu chtěl Hammami spáchat atentát, který by, jak píše portál, otřásl Německem jako žádný jiný předtím.

„Zde byly konkrétní přípravy k tomuto činu, řekněme, s biologickou bombou,“ cituje portál slova zástupce kriminálního úřadu. Takový útok by pro Německo měl obrovské bezpečnostní následky, píše Bild.

Podle informací portálu zatím není jasné, kde a kdy chtěl Tunisan zaútočit, přičemž vyšetřovatelé muže považují za islamistu. Opakovaně se pokoušel přicestovat přes Turecko do Sýrie a přidat se k Islámskému státu. Aktuálně německý Spolkový kriminální úřad považuje 770 lidí za velmi nebezpečné osoby, dodává Bild.

Reklama: