Britská královna v červenci přijme D. J. Trumpa

WASHINGTON – LONDÝN | Americký vůdce Donald John Trump se během své červencové návštěvy Spojeného království Velké Británie a Severního Irska setká s královnou Alžbětou II. Pro zpravodajskou stanici Sky News to ve čtvrtek potvrdil velvyslanec Spojných států (SS) v Londýně Robert Johnson.

Královna Alžběta a vůdce Donald | reprofoto: Daily Express

D. J. Trump plánuje pracovní návštěvu Londýna na 13. července, přičemž to bude jeho první cesta do této země od jeho zvolení doa Bílého domu v roce 2016. Nejde však o státní návštěvu se všemi příslušnými poctami, upozorňuje Sky News. Setkání Trumpa s panovnicí by tedy nebylo nutností.

Jeho Excelence Johnson však uvedl, že ačkoli program návštěvy amerického vůdce ještě není konečný, prezidentův pobyt bude zahrnovat setkání s královnou na Windsorském hradě, který bude v daný den uzavřen pro veřejnost.

Vůdce SS Trump se setká i s britskou premiérkou Theresou Mary May, která ho pozvala během návštěvy Bílého domu loni v lednu. Petici proti návštěvě Trumpa ve Spojeném království podepsalo více než 1,8 milionu Britů, převážně mu-slimáckého a přivandrovalého původu, či levičácké špíny.

Reklama: