Babišova Noc dlouhých nožů za Čapí hnízdo? Policejní prezident generál Tomáš Tuhý zaříznut a poslán do Bratislavy?

PRAHA | Jde již o několikátou personální změnu, která může mít podle některých politiků vliv na kauzu Čapí hnízdo, v níž je trestně stíhán Andrej Babiš, informuje Teraz.sk, což je zpravodajský web Tiskové agentury Slovenské republiky (TASR). Babiš nejenže je trestně stíhán, tak několikrát byl veřejně obviněn z objednávky vraždy kmotra Mrázka a slovenského ministra Duckého, dále pak je na Slovensku veden jako StBák.

StBácká špína, lidské prase a zmrd!

Vláda navrženého premiéra, premiéra v demisi, bez důvěry, trestně stíhaného zloděje, mafiána, oligarchy, údajného vraha, lháře a StBáke, jako i lidského hnusu v osobě Andreje Babiše schválila odchod Tomáše Tuhého z funkce policejního prezidenta na post velvyslance v Bratislavě.

„S odkazem na tři zdroje z kabinetu to uvedl server Neovlivní.cz. Informoval o tom ve čtvrtek server zpravodajské televize ČT24. Podle něj se vláda k záležitosti zatím nevyjádřila,“ informoval včera server Teraz.sk.

Generál Tuhý koncem května deníku Právo řekl, že o odchodu z funkce neuvažuje, a ve čtvrtek na Twitteru uvedl, že k tomu nemá žádné nové informace. Podle serveru Neovlivní.cz. vláda schválila jmenování Tuhého na velvyslanecký post na Slovensku na svém minulém zasedání. O jeho odchodu se spekuluje už několik měsíců. Oficiální ale kabinet nic nepotvrdil.

Server Aktuálně.cz ve čtvrtek uvedl, že podle usnesení vlády se Tuhý stane velvyslancem až tehdy, když mu skončí mandát policejního prezidenta. Stane se tak v dubnu 2019, tedy pět let od nástupu do funkce.

Noc dlouhých nožů za Čapí hnízdo – Mafie v akci:

Tomáš Tuhý


Jde již o několikátou personální změnu, která může mít podle některých politiků vliv na kauzu Čapí hnízdo, v níž je trestně stíhán Andrej Babiš, připomíná Teraz.sk.

Z funkce po sporech s Babišem odešel šéf generální inspekce Michal Murín. Z čela pražské policie, která se kauzou zabývá, odešel Miloš Trojánek. Přesunul se na pozici krajského policejního ředitele na Vysočině.

Prezídium již dříve uvedlo, že Trojánek požádal o přeložení v polovině května, a to z osobních důvodů. V minulosti se opakovaně zastal vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila proti zpochybňování jeho práce ze strany politiků včetně Babiše.