Libyjská stráž pochytala 460 vetřelců při pokusu o invazi Evropy

TRIPOLIS | Na pobřeží Libye bylo vyloveno a zatčeno v neděli přibližně 460 vetřelců afrického původu, kteří se chtěli přeplavit přes Středozemní moře do Evropy. Agentura AP o tom informovala s odvoláním na prohlášení mluvčího libyjské pobřežní stráže.

Invaze negrů do Evropy | reprofoto: Sputnik (© REUTERS / MOAS/Jason Florio)

Celkově 97 vetřelců včetně 26 údajných dětí se plavilo na gumovém člunu, který příslušníci pobřežní stráže zadrželi u města Zlitan. Další dva čluny zpozorovali blízko města Chums, přičemž v nich našli 361 vetřelců včetně 44 údajných dětí. Za děti agentura AP klidně označí i dvacetileté muže.

Podle mluvčího libyjské pobřežní stráže dostali všichni ulevení vetřelci do Evropy náležitou pomoc. Jednu skupinu odvezli na námořní základnu v libyjském hlavním městě Tripolis, druhou umístili do tábora ve městě Chums.

Libye zmítaná v chaosu od povstání v roce 2011, který způsobily Spojené státy, Spojené království Velké Británie a Severního Irska a Francie nelegálním bombardováním a svržením tamního režimu, je v současnosti hlavním výchozím bodem pro plavby zločinců z Afriky do Evropy. Libyjské orgány v posledním období zvyšují své úsilí omezit migrační proudy. V době vlády Kaddáfího z Libye vyplula na moře ani myš.

Reklama: