Teroristé v Mali zavraždili více jak 30 osob

BAMAKO | Nejméně třicet dva civilistů přišlo o život při dvou útocích místní teroristické milice na vesnici v západoafrickém státě Mali. Informovala o tom z neděle na pondělí agentura AP s odvoláním na asociaci zastupující obyvatel z kmene Fulani.

Teroristé v Mali | foto: (CIA)

Vláda v Mali již dříve potvrdila, že během prvního útoku bylo zabito šestnáct lidí. Počet obětí se liší, protože mnoho těl v době zásahu malijská armáda již pohřbila. K útoku členy teroristů došlo v sobotu ve vesnici Koumaga, kde útočníci začali střílet na vesničany. Na cestě do vesnice předtím povraždili několik pastýřů dobytka.

Ihned poté, co vojáci vesnici v neděli opustili, tak teroristé opět zaútočili a povraždili další čtyři lidi, otce se syny. Kmen Fulani obviňuje z útoku islámské teroristy, kteří mají být napojení přímo na Al-Kajdu, kteří pocházejí přímo z dané vesnice a rozhodli se jí vyvraždit a převzít.

Mali je téměř neustále terčem útoků vyzbrojených džihádistických skupin, které jsou vnímány jako nejvážnější hrozba pro bezpečnost v celém africkém oblasti Sahelu.