Bašár al-Asad: Neumožním Západu účasnit se obnovy Sýrie

DAMAŠEK | Evropa a Spojené státy (SS) se nebudou účastnit obnovy Sýrie, řekl syrský prezident Bašár al-Asad v rozhovoru pro televizní kanál NTV v programu Výsledky týdne. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bašár al-Asadd | reprofoto: RT

Syrský prezident připomněl slova některých politiků o tom, že Damašku nebudou pomáhat, dokud bude vládnout nynější vláda. Toto prohlášení označil za nejlepší prohlášení Západu za celou dobu války v Sýrii. Zdůraznil, že Evropa a SS se nebudou účastnit obnovy země.

„Prostě nedovolíme, aby se to stalo. Přijdou s penězi či ne? Nabídnou nám půjčku, potvrzení či granty, cokoli — my Západ nepotřebujeme. Západ je vzdálený od chápání slova čestnost. Oni nedávají, oni pouze berou,“ řekl syrský prezident.

Bašár al-Asad prohlásil, že země se bude spoléhat pouze na vlastní síly a pomoc přátel. „Je možné, že obnova Sýrie potrvá déle, to ale není důvod pro znepokojení,“ řekl v rozhovoru. Spolu s tím prohlásil, že mnohé evropské společnosti se pokoušejí začít v Sýrii být aktivní, ty se ale řídí jen přáním vydělat. Tuhle expanzi podporují vlády zemí EU, zatím se o ní ale nemluví,“ dodal Bašár al-Asad.

Reklama: