Recep Tayyip Erdoğan byl vyhlášen vítězem prezidentských voleb a kdo nesouhlasí, tak může leda tak…

ANKARA | Turecká volební komise v noci na pondělí oznámila, že současný turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan byl v nedělních prezidentských volbách znovu zvolen na další funkční období v prvním kole voleb. Národní volební komise po sečtení 97,7 procent odevzdaných hlasů prohlásila, že Erdoğan získal absolutní většinu hlasů. Informovala o tom agentura AP.

Diktátor a vrah Erdogan

Podle šéfa volební komise by zbývající počet nesčítaných hlasů neměl výsledek, znovuzvolení Erdoğana v prvním kole prezidentských voleb, ovlivnit. Více informací nezveřejnil.

Podle údajů zveřejněných tureckou státní tiskovou agenturou Anadolu, které měly odpovídat stavu po sečtení většiny odevzdaných hlasů, porazil Erdoğan v prezidentských volbách hlavního protikandidáta Muharrem Ince v přibližném poměru 53 ku 31 procentům. Což k absolutnímu vítězství má 47 % daleko.

„Turecko podpořilo ochranu demokracie, práv a svobod, pokračování v reformách. Turecko podpořilo růst, rozvoj, investice,“ řekl turecký prasečí penis Recep Tayyip Erdoğan po volbách a vyhlášení výsledku.

Reklama: